Vinyl

Prodáváme vinylové podlahy v rolích (více známé jako lino) a vinylové podlahy v lamelách. Podlahy Most

Zapomeňte na podlahy, které se Vám při chůzi lepily na nohy a vypadaly jako vše, jen ne jako pěkná podlaha. V poslední době přišly na náš trh vinylové podlahy dostupné pro širokou veřejnost. Do nedávna jste je znali jen z luxusních prostor a zahraničních pořadů o bydlení. Dnes jsou však na trhu kvalitní vinylové podlahy, které jsou finančně dostupné a zároveň velmi kvalitní. PVC podlahy jsou podlahové krytiny vyrobené ze syntetických materiálů – polyvinylchloridu. PVC podlahy jsou hojně používané pro svoji lehkou údržbu, univerzálnost, kvalitu a nepřebernou škálu dekoru (imitace plovoucích podlah, korků a dlažeb). Lze je aplikovat v bytech, rodinných domech, školách, nemocnicích, ale i v komerční výstavbě, objektech lehkého průmyslu.

Vinylové podlahy v rolích jsou cenově dostupnější a prodávají se v různých šířích, tak jak to známe např. u koberců. Mají různé designy – imitace dřeva, kamene, betonu nebo dlažby. Mohou mít zespodu nalepený filc pro lepší tepelné vlastnosti. Vinylovou podlahu v roli si zvládne šikovnější zákazník položit sám.

Pokládku vinylové podlahy v lamelách je již potřeba svěřit odborné firmě. Ta podklad nejdřív dokonale vyrovná, napenetruje a pak lepí jednu lamelu vedle druhé. Na závěr se vše ještě zaválcuje speciálním válcem. Lamely mají své výhody, pokud se vám podlaha poškodí uprostřed místnosti, stačí vyříznout jeden dílec a nahradit novým. Toto řešení podlahy je nákladnější, ale je kvalitnější a výsledek stoj za to. Vinyl má mnoho výhod. Podlahy mají 3D efekt, jsou plastické a velmi příjemné na bosou nohu, pocitově se téměř nerozeznají od skutečného dřeva.

Vinyl je vhodný do soukromých i komerčních prostor. Je teplejší než plovoucí podlaha, či dlažba, může být položen na podlahové topení, je odolný proti vlhkosti a hlavně je ideální na údržbu, což ocení hlavně rodiny s dětmi.