Jaké zvolit zrcadlo nad umyvadlo?

Realizace zrcadla v koupelně Most

Jedna za věcí, nad kterou se musíme zamyslet je, jaké zvolit zrcadlo nad umyvadlo či umyvadlovou skřínku? Důležité je se zeptat sami sebe: Potřebujeme zrcadlo s osvětlením, budeme se u něj holit či malovat? Potřebujeme zrcadlo s nějakou poličkou nebo úložným prostorem? Jaký je celkový styl koupelny – moderní, retro?

Pokud máme v koupelně vyzděný pult, nejčastěji se volí zrcadlo vlepené mezi obklady. Pokud na to při elektroinstalaci nezapomeneme, můžeme si pod něj dát topnou folii. Ta nám zaručí, že se zrcadlo nebude zamlžovat. Zrcadlo je nutné lepit speciálním lepidlem na zrcadlo. Pak jen zůstává vyřešit, jaké zvolíme osvětlení, zda přímo nad zrcadlo nebo dvě lampičky po stranách? Je také možné nechat zrcadlo bez osvětlení.

Koupelnovou skřínku s umyvadlem můžeme doplnit zrcadlem s volitelným osvětlením pověšeným na obklad nebo zrcadlem s integrovaným osvětlením. Rozměr zrcadla vychází z rozměřu skřínky, měly by být přibližně stejné velké. Osvětlení zrcadla se dá vyvést přímo nad zrcadlem či upevnit na zrcadlo. Abychom se u zrcadla pohodlně nalíčili, mělo by mít při led osvětlení víc jak  10W. Zrcadla s integrovaným osvětlením jsou vhodná do modernějších koupelen. Jedná se o čisté řešení, vše je schováno v zrcadle a led diody svítí přes pískované sklo. Opět se ptejte na waty! V menšich koupelnách jsou oblíbené zrcadlové galerky. Mohou mít integrované ale i volitelné osvětlení. Galerky jsou praktické, nejpoužívanější věci máte pohodlně uklizené a při tom po ruce. Některé galerky mohou mít i zásuvku na fén, ta ale bývá většinou zevnitř. Pak při fénování máte zrcadlo pootevřené, což může někomu vadit.

Nesmíme zapomenout připravit správně elektroinstalací. Je důležité vědět, kde se světlo v galerce či zrcadle zapíná. Potřebuje svůj vypínač nebo má senzor/vypínač přímo na zrcadle?

Tak ať vyberete správně!