• Čeština
  • Deutsch

Jak se při rekonstrukci panelákové kuchyně vejít do rozpočtu?

09. 02. 2023

Máte představy o vysněné kuchyni, viděli jste fotky realizací, inspirací, četli jste články, ale pořád nevíte, na kolik to vlastně vyjde?

Naše rady pro rekonstrukce (nejen) panelákových kuchyní:

1) Nechte si navrhnout kuchyň přesně podle vašich představ. Nikdy neslevujte ze svých požadavků na začátku, raději si nechte spočítat ideální kuchyň a pak přemýšlejte o úsporách.

2) Víte, že stejně velká kuchyň může být i za 50% ceny? Vysvětlíme vám rozdíl v materiálech dvířek, korpusů a pracovních desek. Vše si osahejte, zeptejte se na různé povrchy.

3) Otevírací horní skřínky versus výklopy… Ke každému stylu kuchyně se hodí něco jiného.

Jestli ale potřebujete ušetřit, otevírací dvířka je ta správná volba i v moderní kuchyni. A úchytka na dvířkách umístěná vodorovně uprostřed je rozhodně in.

4) Otevírací horní skřínky versus zásuvky… V zásuvkách budete mít vše přehledně uloženo a nemusíte se ohýbat. Za nás určitě čím více zásuvek, tím lépe. Ale rozdíl je ve výsuvu – polovýsuv, plnovýsuv, plnovýsuv s rovnou bočnicí, s prosklenou bočnicí… Podívejte se u nás na výstavce kuchyní na rozdíly, bude se vám lépe rozhodovat. A jestli budete potřebovat ušetřit, otevírací skřínka je vždy levnější.

5) Porovnejte si cenu zádové desky a cenu obkladů. Pokud vaříte na plynu, před zádovou deskou musí být ještě kalené sklo, aby vám zádová deska neohořela ze zadních hořáků. Tím se cena ovšem navyšuje. Do luxusních kuchyní rozhodně patří grafosklo, které je vyrobené přesně na míru v jakémkoliv dekoru. Můžete volit vzor vaší oblíbené květiny nebo fotku oblíbeného zpěváka 🙂

6) Nerezové dřezy versus granitové dřezy… Nerezový dřez rozhodně není žádná Popelka, vyrábí se krásné nerezové dřezy např. se spodní montáží. Ale také si můžete zvolit ekonomickou variantu nerezového dřezu. U granitových dřezů si dejte pozor na levné řady, většinou jsou to nekvalitní napodobeniny. Rozhodně si přiložte vzorek dřezu na pracovní desku, předejdete zklamání, že jste nevybrali úplně ideálně.

7) Spotřebiče. Kuchyně dodáváme včetně spotřebičů či bez spotřebičů. Při výběru spotřebičů od nás za vás řešíme následný možný servis a také vám poradíme. K některým sadám spotřebičů je granitový dřez zdarma a můžete dostat další jiné dárky. Klidně si nechte svou oblíbenou komínovou digestoř, ať doslouží a novou si pořiďte až potom.

8) Cenová kalkulace je u nás zdarma, nebojte se déle hledat ideální řešení, jsme tu pro Vás!

Mohlo by Vás dále zajímat:

Hledáte něco konkrétního?

Rádi Vám poradíme
Domluvte si schůzku »